II  KROKOWSKA  10

Kaszuby Biegają 2017

17.06. 2017, g. 11

program

Gospodarzami imprezy są: Krokowskie Centrum Kultury oraz Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej

Patronat nad wydarzeniem objęli: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Henryk Doering – Wójt Gminy Krokowa .

Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Żarnowcu, ul. Szkolna 2/ Gmina Krokowa, Powiat Pucki/

 

godz. 8,30 – otwarcie biura biegu /wydawanie numerów startowych, chipów/ SP ul. Szkolna 2

 

Biegi towarzyszące dla dzieci i dorosłych

bezpłatne, bez zapisów dla wszystkich chętnych, osoby niepełnoletnie winny mieć zgodę opiekuna prawnego – osoby które ukończą bieg otrzymają symboliczny medal

godz. 10,00 - około 1000 m – dla wszystkich pozostałych chętnych (zbiórka od godz. 9,55 przy czerwonej bramie z napisem start/meta)

godz. 10,10 - około 400 m – bieg dla szeregowców podstawówki (zbiórka od godz. 10,05 przy czerwonej bramie z napisem start/meta)

godz.. 10,30 - około 100 m - bieg przedszkolaka (zbiórka od godz. 10,25 przy czerwonej bramie z napisem start/meta)

 

godz. 10,45 - rozgrzewka

godz. 10,58 – oficjalne powitanie

godz. 11,00 – start ostry - 10 KM

godz. 11,45 – wydawanie poczęstunku na podstawie talonu /SP ul. Szkolna 2/

godz. 12,50 – Uroczystość Zakończenia /scena boisko przyszkolne/

godz. 13.00 – dekoracja /Bieg Główny/

godz. 13,20 – losowanie nagród wśród uczestników biegu głównego za pomocą chipów /osoba musi być obecna w momencie losowania i musi okazać numer startowy/

W imprezie zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani w 15 kategoriach, każdy uczestnik otrzyma medal, natomiast najlepsi nagrody finansowo - rzeczowe.

Nad bezpieczeństwem czuwać będą m.in.: Policja Powiatowa w Pucku, OSP Żarnowiec, Centrum Medyczne Falck.

 

Parking

Oficjalny parking znajdować się będzie w Żarnowcu przy ulicy Klasztornej, nadzór nad parkingiem sprawować będzie OSP Żarnowiec.

 

Ciekawostki

Żarnowiec – wieś kaszubska w Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Krokowa, na Wysoczyźnie Żarnowieckiej, w pobliżu Jeziora Żarnowieckiego, w otulinie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i przy drodze wojewódzkiej nr 213. W pobliżu znajduje się elektrownia szczytowo-pompowa. Na miejscu dawnej pobliskiej wsi Kartoszyno prowadzono do 1990 r. budowę pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Ośrodek w Żarnowcu stał się centrum kultury i polskości na tamtejszych terenach. Miejsce Klasztoru Benedyktynek.

 

Kościół

Jednonawowy kościół klasztorny pochodzi z przełomu XIII i XVI wieku. We wnętrzu uwagę należy zwrócić na gwieździste sklepienia, kamienne figury Matki Boskiej z Dzieciątkiem i św. Katarzyny, gotyckie płyty nagrobne, drewnianą Pietę z 1430 roku, XVII-wieczne boczne ołtarze, barokowe stalle, na których przedstawione są najstarsze widoki klasztoru i kościoła. Bogato zdobiony ołtarz z prezbiterium pochodzi z XVII/XVIII wieku, wykonany był najprawdopodobniej przez snycerzy z Oliwy, a autorstwo obrazów przypisuje się mistrzowi Hermannowi Hanowi.

 

CYSTERSKIE LATO MUZYCZNE w Żarnowcu

Miejsce organizowanego przez Polską Filharmonię Bałtycką im. F. Chopina w Gdańsku wraz z parafią rzymskokatolicka pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu Cysterskiego Lata Muzycznego . Koncerty będą odbywały się w lipcowe i sierpniowe niedziele. Gotycki kościół o barokowym wnętrzu zapewni niezwykły klimat podczas koncertów oraz nadaje szczególną oprawę monumentalnemu brzmieniu organów.

media kb17 new

KROKOWSKA 10 - KASZUBY BIEGAJĄ

Please publish modules in offcanvas position.